الماس سرخ

سلام خوش اومدین! از اینکه به این وبلاگ سر زدید ممنونم.

الماس سرخ

سلام خوش اومدین! از اینکه به این وبلاگ سر زدید ممنونم.

الماس سرخ

بسم ستّار العیوب
هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق/
ثبت است بر جریده ی عالم دوام ما......
یک آذری شیرین زبان از آذربایجان غربیِ ایرانِ عزیزتر از جانم.
یک عاشق، عاشقِ: شعر، موسیقی،قرآن،اشک های نیمه شب،ادبیات،زبان انگلیسی، رهبر عزیزم،بچه های مسجد،دوستان همراه و هم قطار؛ و مهمتر از همه خدایی که بالا سرمه و امام غریبی که منتظرتر از منتظرهاست برای فراهم شدن شرایط ظهورش... و عاشقم عاشق اونایی که میفهمن ولی سنگینی برچسب اهانت بار امّل و عقب مونده بودن رو تحمل میکنن.من عاشقم، عاشق انگشتر عقیقم، عاشق چفیه ام،چفیه ای که در کنار صلح طلبی نشونه ی آمادگیمه برای رزم، عاشق چفیه ای که وقتی دور گردنمه میتونم از نگاه دیگران بفهمم کی از ماس و کی نیس، کی خودیه کی اغیار!
یک بسیجی بیش فعّال! شایدم کم کار!
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
نمیدونم دقیقا! مهم اینه که بسیجی های مثل خودمو دوست دارم نه بسیجی های دنبال مادیات و امتیازات مادی، هدف آخر یک بسیجی این چنینی شهادته هر چند که لیاقت میخواد و بنده ندارم!
خرّم آن روز کزین منزل ویران بروم/
راحت جان طلبم وز پی جانان بروم
"اللهم ارزقنا توفیق الشهاده فی سبیلک"

آخرین نظرات

۶ مطلب در شهریور ۱۳۹۵ ثبت شده است

۳۰
شهریور

سلام و صد سلام به شما دوستان عزیز

عیدتون مبارک

امیدوارم شیعه ی واقعی امیر المؤمنین(ع) باشیم

قرائت خطبه ی غدیر فراموش نشه...............بعدا بیشتر توضیح میدم چرا!

  • نازنین_سارا
۲۸
شهریور

بسم ربّ الشهداء

سلام دوستان

هفته قبل با زندگی یه شهید نورانی و خوش اخلاق آشنا شدم، دوسدارم به شما هم معرفیش کنم: شهید سید یوسف کابلی(حسینی). تمام قضایای کتاب از زبان برادر ایشونه. در ادامه بخشهایی از کتابو آوردم؛چیزی نمیگم خودتون بخونید.فقط میتونم بگم نابغه بود! 

((حتما تا آخر بخونید))

پسرم یوسف

برای دیدن مشخصات و بخشهای برگزیده ی کتاب به ادامه ی مطلب مراجعه کنید:::

  • نازنین_سارا
۲۴
شهریور

سلام دوستان

امروز یکی از خوشمزه ترین کتابهای نادر ابراهیمی رو معرفی که چه عرض کنم نوعی معرفی میکنم,البته با این تفاوت که من قضاوت نمیکنم و فقط بخشهایی از متن کتاب رو براتون میارم که خودتون برید بخونید قضیه چیه ولی بهتره بگم که جلد اول زندگینامه ایشونه.

بخشهایی از متن زیبای این کتاب و اطلاعات ناشر و چاپ رو در ادامه مطلب ببینید.👇

  • نازنین_سارا
۱۰
شهریور

  • نازنین_سارا
۰۹
شهریور

چی شد چادری شدم؟ حکایت همه دخترانیه که مثل من و شما بودن اما افکار و اعتقاداتشون رو یهویی اصلاح میکنن و بینششون نسبت به جایگاهشون میره بالا,انقد بالا که آسمونی شدن رو باور میکنن.

امروز میخوام کتابی رو معرفی کنم که مخصوص "ریحانه" هاست. کتابی که حتی اگر دل کسی از سنگ باشه بعضی جاهاش اشک میریزه,کتابی که شاید اونقدر رو خواننده تاثیر بذاره که قدر حجابشو بیشتر بدونه و حجاب برترو انتخاب کنه. قبل خوندنش توصیه میکنم اگه تصمیم گرفتید چادری بشید تعلل نکنین و به همه بگید که این کتاب چه تاثیری داشت و اصلا نگران القاب احتمالی(مثل جوگیر و...) که بهتون میدن نباشید,به این فکر کنید که سعادت دو دنیای شما با اعمالتون گره خورده نه با حرف مردم.

راستش این معرفی رو کامل نمیذارم که برید حتما بخونید کتابو. فقط میتونم بگم ارزش خوندن داره چون خاطرات کسانیه که شاید خیلی بدحجاب و ضد دین هم بودن اما عشق به حضرت زهرا(س)  عوضشون کرد و تصمیم گرفتن لباس بی بی دو عالم رو دوباره احیا کنن.

هر کی خونده تو نظرش بگه. به چادری های "جدیدالورود" هم تبریک میگم.خوش اومدید به جمع ما...

  • نازنین_سارا
۰۷
شهریور

سلام دوست گرامی,لطفا این مطلب رو تا آخر بخون و نظر بده,ارزشش رو داره.

خطبه ای از حضرت علی(ع) هست که در اون میفرمایند:"ان النساء نواقص العقول نواقص الایمان نواقص الحظوظ و..."

سوال: این نواقص العقول درباره زنان چه معنایی داره!؟

پاسخ: یعنی نوع زن کمبود عقلی ندارند بلکه از عقلی که خداوند بطور یکسان در اختیار زن و مرد قرار داده کمتر استفاده میکنند!

سوال: چی شده که کمتر استفاده میکنند؟ یعنی خدا زن رو ناقص آفریده؟!این که همون نظر ارسطو هست!

پاسخ:مشکل ما اینه که فکر میکنیم معنای نقص در عربی هم مثل فارسیه! 

در زبان فارسی منظور ما از نقص یعنی کمبود, در اقع این کلمه بار منفی داره اما در زبان عربی در لغتنامه ها نقص رو "خسران من الحظ" یعنی کاهش در بهره برداری یا کم بهره گرفتن معنا کردن!

برای واضح شدن قضیه یه مثال میزنم: فرض میکنیم به اردویی میرویم که هزینه اش 700هزار تومان است و بودجه ی  ما فقط 500هزار تومان,در اینصورت به فارسی میگیم نقص و کمبود بودجه داریم ولی در عربی بالعکسه!یعنی اگه 700هزار تومان بودجه داشته باشیم و فقط500 هزار تومان ازش خرج کنیم اینجا عرب میگه ناقصه!یعنی کمتر از بودجه بهره برداشتیم.

به خواست خداوند چه در مرد و چه در زن عواطف و عقل آفریده شده که خیلی وقتها در هردو جنس عقل و عاطفه مقابل هم قرار گرفتن, اما چون نوع زن از عواطف سرشار برخوردارند و این هم بخاطر نقش تربیتی و محبتی است که خدا به زن داده,باعث شده در تقابل عقل و عاطفه عموماً زنان طرف عاطفه رو گرفته و کمتر از عقل بهره بگیرن. از طرف دیگر امام علی (ع) میفرمایند که عقل دو قسمته ؛عقل طبیعی و عقل تجربی. عقل تجربی قسمتی از عقله که شخص باید پرورش بده. چیزی که زنها از اون کمتر بهره برداری میکنند شاید همین عقل تجربیه,چرا که بیشتر وقتشون درخونه میگذره و کمتر در ارتباطات اجتماعی هستند,تجربه ی کمتری در تدابیر اجتماعی دارند.لذا از این نظر هم کمتر از عقل تجربی بهره میگیرن.البته میبینیم که قابل رفعه....... . 

  • نازنین_سارا