الماس سرخ

سلام خوش اومدین! از اینکه به این وبلاگ سر زدید ممنونم.

الماس سرخ

سلام خوش اومدین! از اینکه به این وبلاگ سر زدید ممنونم.

الماس سرخ

بسم ستّار العیوب
هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق/
ثبت است بر جریده ی عالم دوام ما......
یک آذری شیرین زبان از آذربایجان غربیِ ایرانِ عزیزتر از جانم.
یک عاشق، عاشقِ: شعر، موسیقی،قرآن،اشک های نیمه شب،ادبیات،زبان انگلیسی، رهبر عزیزم،بچه های مسجد،دوستان همراه و هم قطار؛ و مهمتر از همه خدایی که بالا سرمه و امام غریبی که منتظرتر از منتظرهاست برای فراهم شدن شرایط ظهورش... و عاشقم عاشق اونایی که میفهمن ولی سنگینی برچسب اهانت بار امّل و عقب مونده بودن رو تحمل میکنن.من عاشقم، عاشق انگشتر عقیقم، عاشق چفیه ام،چفیه ای که در کنار صلح طلبی نشونه ی آمادگیمه برای رزم، عاشق چفیه ای که وقتی دور گردنمه میتونم از نگاه دیگران بفهمم کی از ماس و کی نیس، کی خودیه کی اغیار!
یک بسیجی بیش فعّال! شایدم کم کار!
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
نمیدونم دقیقا! مهم اینه که بسیجی های مثل خودمو دوست دارم نه بسیجی های دنبال مادیات و امتیازات مادی، هدف آخر یک بسیجی این چنینی شهادته هر چند که لیاقت میخواد و بنده ندارم!
خرّم آن روز کزین منزل ویران بروم/
راحت جان طلبم وز پی جانان بروم
"اللهم ارزقنا توفیق الشهاده فی سبیلک"

آخرین نظرات

**توجه: این مطلب برای وبلاگ بلاگفام بود که قسمت نشد پست کنم، منّت خدای را عزّ و جلّ که مجالی داد تا بتونم این متنو منتشر کنم، امیدوارم تا آخرش بخونید و پشیمون نشید و خوشتون بیاد. نظر بدید ممنون میشم هم قطارها...یا علی(ع)

بنام خدای یگانه(واحد/احد/قدّوس/متکبّر/سبحان). بنام کسی که میپرستم(ربّ العالمین). بنام خدایی که خوبیامو میبره زیر میکروسکوپ و بدیامو پشت پرده پنهون میکنه(شکور/رحیم/ستّارالعیوب). بنام اونیکه وقتی گناه میکنم دلش به حالم میسوزه و اون بجای من خجالت میکشه و از تقصیراتم میگذره و بخاطر لغزشهام مؤاخذم نمیکنه(رحمان/غفور/غفّار/صبّار/رئوف). بنام خدایی که حتی تو تنهاییام یارو رفیقمه و تو هر شرایطی پشتم وایستاده(مُهیمن/نصیر/ولی/وکیل/حفیظ/عزیز). بنام خدایی که منو به بهترین و زیباترین شکل خلق کرد(خالق/بارئ المصوّر/حکیم/قدیر/محیی). بنام اونیکه ثواباتو به توان(70 )میرسونه و گناهاتو به توان(0)!!

سلام(نامی دیگر از خدا=کسی که امنیت میدهد و فرد را در امان خود حفظ میکند)...لطفاً برا خاطر دل خودتونم شده این پستو تا آخر بخونین چون میخوام یه حس نابو باهاتون به اشتراک بذارم که شاید دیدتون نسبت به خدا و دوستیش عوض شه.

خانوم ث.ع که استاد جامعه شناسی و فلسفه و منطق و...هست-یه روز بهم گفت: خدا فقیر نیست ناشکری نکنین ...شما هر چی میخوای ازش بخواه مطمئن باش ردّت نمیکنه چون توان دادن خواسته هاتو داره، چون غنی و قادره.

این حرف تو ذهنم جاخوش کرد تا اینکه الان بعد4سال میفهمم چرا اینقدر به دلم نشست! راستی خدا به نماز و عبادت و دعاهای من و تو نیاز داره؟! نه نداره! هدف از این کارا اینه ما بتونیم باهاش راحت تر حرف بزنیم. دلیل اینکه أمر به نماز کرده سختگیری اسلام نیست بلکه همش برا اینه که ما فقیریم و اون غنی ! ما بهش نیاز داریم و اونم لطف کرده و عبادت و نمازو راهی قرارداده تا ما خلأِ درونمونو با اون پر کنیم و نیازمندیمونو بهش ابراز کنیم. اون به اینا نیاز نداره چون خودش منبع قدرت و انرژی مثبته، این ماییم که نیاز داریم یجوری ازش انرژی بگیریم و چه چیزی بهتر از دعا و نماز؟؟ البته متأسفانه این روزا اینا کلمات بیگانه و غریبی تلقی میشن چون مسلمونای گرامی همه غرق دنیای فانی شدن و چسبیدن به مادیات. اصلا معنویت کیلویی چند داااش؟!هان؟!(اینجا آرزو میکنم کاش علامت تأسف وجود داشت و بجای علامت سؤال و تعجب میذاشتم!). داشتم از خودم میگفتم که حالا فهمیدم این استاد عزیز بهم چی گفته(دیگه تو ایران نیس رفته برای همیشه، نه شماره ای نه ایمیلی نه آدرسی هیچی ازش ندارم دعا کنین گمشدمو پیدا کنم به حرفای قشنگش نیاز دارم). نرم تو حاشیه!؟ چشم! تازه دو هزاریم افتاده که توحید عملی چرا همون توحید عبادیه!واقعا چرا؟ چون با عبادت به خدا نزدیکتر میشی و نسبت بهش ایمان که نه ،یقین پیدا میکنی و باتمام وجود لمسش میکنی و باورش! و این باور میاد و تو زندگی و اعمالت خودشو نشون میده؛ با چشمای بسته چیزایی رو میبینی و درک میکنی که خیلی از تو بزرگترها با چشم باز نمیتونن ببینن...بذگریم(بگذریم!)

دیگه تو دعاهام وقتی چیزی رو از ته دل میخوام بهش میگم تو غنی و قادر هستی تو فقیر نیستی مثه ما بنده ها پس بده حاجتمو...به همین سادگی! اونم که وقتی باهاش مهربون حرف میزنی و مثه بنده های ناشکر گله نمیکنی دلش نمیاد ردت کنه بس که رحیمه. جالبه فقط3تا صفت به زبون میاری و گره از کارت وا میکنه؛ دوتا ثبوتی که داره(قادر-غنی) و یه سلبی که نداره(فقیر). میگی خدایا اون دوتای اولی هستی و این یدونه آخری نیستی...این باعث میشه بیشتر باهاش صمیمی بشی! اینکه عجزخودتو درمقابل عظمتش به رخ خودت بکشی، اینکه یادت نره که از علق(علق/2)، نطفةٍ امشاجٍ(انسان/2) و صلصالٍ مِن حَماءٍ مَسنون(حجر/28و33)آفریده شدی، کجا بودی و الان به کجا رسیدی! همش زیر سایهء اونه، وگرنه همینم نبودی!

من سعی داشتم مذهبی باشم اما الان دارم خدایی میشم...بقول حافظ جون:

گر نور عشق حق به دل و جانت اوفتد/بالله کز آفتاب فلک خوبتر شوی.....!

این حس خیلی شیرینه اما خب هنوز اول راهه... خدا الانشم ثابت کرده که خعلی باحاله، دمش گرم! همیشه حسش میکنم حتی توی خوابام هم کنارمه....کافیه دعاهاتو عوض کنی تا زندگیت عوض شه.کافیه تو مذهبی بودنت یه تغییراتی بدی. بجای اینکه مذهبو سپر بلا قرار بدی وسیلهء قرب الهی بشه برات، بجای دعا واسه رسیدن به مادیات از خدا معرفت بخوای؛ بخوای که اونقدر بهت توان بده که خودت بتونی چولتو از آب بکشی بیرون! (چول در ترکی به معنای زیر اندازه که میتونه حصیر یا پتو باشه و چول خودتو از آب بیرون بکشی یعنی بتونی رو پای خودت وایستی و محتاج کسی نباشی و کار خودتو راه بندازی!)اونوقت هم از مردم و هم از مادیات بی نیاز میشی. شنیدی میگن هرکی از مرگ فرار کنه مرگ میدوه دنبال اون؟ مادیاتم اینجوریاس، اگه دنبالش نری و ازش دوری کنی خودش میاد پیدات میکنه! باور کن خو!!

یادت باشه خدا غنیه، بخواه تا بده! درسته، قبول که علم غیب داره و علّام الغیوب میدونه تو دلت چی هس اما تا خودت طلب نکنی که نمیشه! این از تو حرکت از خدا برکت فقط درباره کار نیس که... راستی خدا هم شاد میشه وقتی بندشو شاد میکنه...بعد4سال فهمیدم اینکه اگه یه قدم به سمتش بری اون شتابان میدوه به طرفت یعنی چی. درک کردم که جملات کتابهای معارف اسلامی دبیرستان nonsense(شِرّ و وِر)نبوده و هضم کردم که دین و زندگی یعنی دین رو نباس از زندگی جدا دونس چرا که دین راه زندگی کردنه. چه دینی بهتر از دین حق، دین راستی و صلح، دین عشق، دین رحمت، دین آگاهی، دین بی بدعت و بی تحریف و تمیز، دین جامع وکامل؟ چی بهتر از دین اسلام؟ خدارو شکر که زود بیدار شدم و نذاشتم یک عده خرافی و افراطی و تفریطی باورهامو لگد کنن، ممنون خدام که منو از فِتن نجات داد و نذاشت شبهه ها اعتقاداتمو مسموم کنن،خدا رو شکر که مسلمون به دنیا اومدم و مسلمون از دنیا میرم....

دوسدارم همه این حسّو داشته باشن، کاش میتونستم این حسو به همه القا کنم؛ حسی که  توصیف ناپذیره: اینکه روی زمین باشی و روحت تو آسمونا سیر کنه انگاری با بالهای نداشته ای که  داری(!)، پرواز کنی....! خدایا این حسو ازم نگیر. به دیگران هم این حسو عطا کن یا ارحم الرّاحمین.

راستی حرف آخرم: خدا رو با أسماءِ حسنی اش صدا بزنیم چون خودش هم اینجوری بیشتر دوسداره. اگه اونجوریکه خدا با ما(تو کتابش)حرف زده باهاش حرف بزنیم بیشتر تحویلمون میگیره و باهامونsoul mate(رفیق جون جونی)میشه. برای کسایی که میخوان و حق پذیر ن و براشون روزی کلاً(اقلاً!)یه ساعت ارتباط با خدا کار سختی نیس بلکه از این کار لذت میبرن، میگم تا بدونن ساده ترین راه چیه: خدا اسمهای خاصی داره که همون أسماءِ حسنی(بخونین حُسنا!)میگن بهشون، با این اسما صداش کنی خوشش میاد؛ مثلا ذکر روزهای هفته که هر روز 100بار یا همون یه تسبیح خودمونه، خوندن سوره حشر آیات22تا24که پره از این اسما، یا تسبیح بگو همونطور که خدا تو آیت1تا3سوره اعلی ازت میخواد! (توجه: کلاً دوستان قرآن خوندن ترک نشه اگه بیشتر3بار ختمش کنید (با ترتیل) دیگه وابستش میشین و لذت میبرین ازش و واقعا جزئی از گوشت و خونتون میشه...اما عمیق بخونین تا هم تو این دنیا به دردتون بخوره و هم اون دنیا شفاعتتون کنه). اگه اهل دعا و مناجاتید باید بگم مناجات حضرت امیرامؤمنین(ع)در مسجد کوفه جزو زیباترین مناجاتها و درددل ها با خداس. درباره ترانه باید بگم میتونید فقط یه بار امتحان کنید بجای آهنگای رپ که اکثراً چرندیاته یه اُنشوده(شعر و سرود اسلامی زیبا)گوش بدید که هم فیض ببرین هم حالت تفریحی داشته باشه. مثلاً همین لینکو باز کنین و دانلودش کنید أسماء الله الحسنی از استاد مشاری العفاسی مطمئنم خوشتون میاد.منم دعا کنید+یه صلوات ناقابل برای سلامتی امام زمان(عج).

سعی کنین خدارو با اسامی خاص صداکنین تا بندهء خاصش بشین. ممنون که تحمل کردید میدونم جای تکراری زیاد داشت.کسی که این متنو تا آخر خوند مطمئناً مسسیرش تو زندگی کمی باید تغییر کرده باشه از الان، اگه هم مسیرش درست بوده تو راهش ثابت قدم تر شده....انشاءالله

لینک دانلود(انشودهء عربی اسما الحسنی با صدای استاد مشاری العفاسی)::

دریافت
حجم: 4.58 مگابایت

 • نازنین_سارا

نظرات  (۳)

ممنونم..
خیلی زیبا بود...موفق باشید
پاسخ:
ممنون که تا آخر خوندین! گوارای وجود
 • شایان ......
 • سلام این متنی که انتخاب کردید خیلی چشم نواز نیست  البته این فقط یک انتقاد است
  پاسخ:
  ممنون که انتقادتون رو گفتید (: اما منظورتونو خوب نفهمیدم، محتواش جالب نبود یا فونت و رنگش؟کدوم؟
  سلام بندآخرش خیلی زیبا بود...
  راستی بد نمیشه اگه مطالب بلندو بزنین بره ادامه مطلب تا وبلاگ زیادی دراز نشه.
  پاسخ:
  سلام و تشکر از انتقادتون.
  کاملا به جا گفتین ولی بنده ادامه مطلب زده بودم که مشکلی پیش اومد و متاسفانه ثبت نشد!

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">